Już w najbliższy czwartek, 31-ego lipca startuje jubileuszowy XX. przystanek Woodstock, a wraz z nim zorganizowana przez stowarzyszenie Polish Outdoor Group himalajska wioska, która będzie z wami na wzgórzu ASP już czwarty raz!

W tym roku spodziewamy się rekordowej ilości odwiedzających wioskę Himalayan, dlatego przygotowaliśmy dla was znacznie więcej przestrzeni, na powierzchni której o wasz komfort i bezpieczeństwo zadba nasza ponad 70-o osobowa ekipa.

Podczas tegorocznej edycji Woodstock Festival w wiosce Himalayan po raz pierwszy stanie styropianowe iglo o średnicy 5 m! Konstrukcję inuickiego domu spróbujemy odtworzyć możliwie najdokładniej, tak, by w jego wnętrzu, pomimo zapowiadanych upałów uzyskać przyjemną temperaturę. W ten sposób przetestujemy patenty naszych zachodnio-północnych kolegów przystosowując je do woodstockowych warunków.

SONY DSC
W ciągu czterech dni festiwalu z pewnością nie będziecie się nudzić, bo przygotowaliśmy dla was szeroki program atrakcji, a w nim kilkadziesiąt szkoleń, warsztatów, zawodów i prelekcji, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.


Jak co roku zapraszamy do sprawdzenia swoich sił na będącej już stałym punktem Himalayan Camp – ściance wspinaczkowej. Proste drogi i służąca poradami załoga trenerska będzie zachęcać do aktywnego spędzania czasu nie tylko podczas okresu działania festiwalu. Ponadto dzięki prelekcjom naszych gości specjalnych będzie można dowiedzieć się jak tanio, bezpieczne i niekonwencjonalnie podróżować po świecie. Swoją pasją i doświadczeniem podzielą się z wami: Monika Witkowska, Ryszard Pawłowski, Wojciech „Kanion” Grzesiok oraz Andrzej Życzkowski.

A dla wszystkich zainteresowanch organizacją własnych wypraw podróżniczych czy wszelkich innych działań związanych z aktywnosciścią na świeżym powietrzu przygotowaliśmy projekt pod hasłem „RUSZ SIĘ”, którego celem jest wsparcie wszystkich ambitnie praktykujących wszelką działalność outdoorową.

Wieczorami, w ramach Kina Nocnego Adventure, zapraszamy na pokazy filmów podróżniczych, podczas których pokażemy wam najlepsze polskie i zagraniczne produkcje prezentowane na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Ponadto uczestnikom zawodów na panelu wspinaczkowym, zmagań table boulderowych oraz konkursów na slack line’ach rozdamy kilkadziesiąt praktycznych i niezwykle atrakcyjnych nagród.

Znajdująca się na miejscu ekipa filmowa dostarczać wam będzie świeżych relacji live, a my już teraz zachęcamy was do śledzenia stale pojawiających się na stronie aktualności.

 

Więcej w zakładce Program